Należy mieć świadomość, że obecnie rodzice mają ogromne możliwości, jeżeli chodzi o zakup książek dla swoich pociech. Można bowiem zaopatrzyć się w podręczniki szkolne w antykwariacie, przez internet czy w sklepiku szkolnym.

Antykwariat

Działanie antykwariatów polega na skupywaniu od uczniów kompletu książek z danej klasy po niższej cenie, a następnie ich odsprzedaży w pojedynczych egzemplarzach. Ogromnym atutem omawianego rozwiązania jest możliwość kupienia wysokiej jakości książek w niższej cenie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że z roku na rok coraz większa liczba uczniów bardzo dba o swoje podręczniki. Antykwariaty nie są również zainteresowane skupywaniem bardzo zniszczonych książek. Doskonale wiedzą, że mogą mieć wtedy ogromny problem z ich dalszą sprzedażą. 

Portale aukcyjne 

Jest to kolejna bardzo ciekawa opcja. Część uczniów chce zarobić pieniądze po zakończeniu danego roku szkolnego lub tuż przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego. Dlatego już w czerwcu wystawiają podręczniki na różnego rodzaju portalach aukcyjnych. Przeważnie można zaopatrzyć się w książkę za kwotę wynoszącą 50% ceny z księgarni internetowej lub stacjonarnej. Oczywiście wszystko zależy od stanu książki, a także umiejętności negocjacyjnych. Jest to bowiem doskonała lekcja przedsiębiorczości dla uczniów. Bardzo często zakup większej liczby podręczników powoduje, że osoba sprzedająca jest zainteresowana przyznaniem rabatu. 

Kiermasz szkolny 

Jest to kolejna możliwość. Z roku na rok korzysta z niej coraz więcej osób. W niektórych szkołach organizowany jest kiermasz. Uczniowie mogą wtedy zarówno kupić, jak i sprzedaż podręczniki, które ich interesują. Tak samo, jak w poprzednim przypadku, jest to świetna lekcja przedsiębiorczości dla młodych ludzi. Przeważnie można kupić książkę od 30 do 40% jej wartości. Oczywiście są uczniowie, którzy praktycznie przez cały rok ani razu nie użyli danego podręcznika i jest on praktycznie nowy. Wtedy cena może oscylować w okolicach 80% ceny danej książki z księgarni internetowej.

Podręczniki szkolne Tags: